Uygun Faizle Konut Kredisi Veren Bankalar

0

Bir ev sahibi olmak pek çok kişinin hayallerini süsler. Bütçe ayarlamaları doğrultusunda bir ev sahibi olmaya karar verdiğimizde kredilerden de destek almak mümkündür. Bu olanağı değerlendirirken karşımıza çıkan yüksek faiz oranları bizi yolumuzdan bile döndürebilir. Ancak uygun faiz oranları ile konut kredisi olanağı sağlayan bankalar da vardır.

Vakıfbank

Vakıfbank, sıfır konut kredileri için yüzde 0.64, ikinci el konut kredileri için ise yüzde 0.74 faiz oranıyla çalışma yapmaktadır. Vakıfbank’ın konut kredisi kampanyası ile 12 ay ertelemeli ve 180 aya varan vade seçenekleri ile kredi almanız mümkündür. 5.000 ila 750.000 TL aralığında kredi veren Vakıfbank, krediden sigorta masrafı da talep edebilmektedir.

Ziraat Bankası

Vakıfbank gibi Ziraat Bankası da yüzde 0.64 faiz oranıyla sıfır konut kredisi olanağı sunmaktadır. İkinci el konutlar için ise bu oran yüzde 0.74 olmaktadır. 12 ay ertelemeli olarak kullanabileceğiniz Ziraat Bankası Konut Kredisi, 5.000 TL’den başlayıp 750.000 TL’ye kadar kredi olanağı sağlamaktadır. Tahsis ve ekspertiz ücretinin yanı sıra banka sizden bir de ipotek tesis ücreti talep edebilmektedir.

Halkbank

Sıfır konutlarda yüzde 0.64, ikinci el konutlarda ise yüzde 0.74 faiz oranları olan bir diğer banka ise Halkbank. 12 ay ödemesiz dönem olanağı sunan Halkbank’ta da 5.000 ila 750.000 TL arasında konut kredisi çekebilmeniz mümkün. Halkbank ayrıca tahsis ve ekspertiz ücretinin yanı sıra ipotek rehin ücreti de talep edebilmektedir.

ING Bank

ING Bank ise yüzde 0.79 faiz oranı ile karşımıza çıkıyor. ING Bank ile 1.000.000 TL tutarına kadar konut kredisi alabilmeniz mümkün. Kefil istememekle beraber konutu ipotek eden ING Bank, tahsis ve ekspertiz ücretinin yanı sıra ipotek tesis ücreti de talep edebilmekte. Kredi tutarının binde beşi kadar dosya masrafı, 750 TL ekspertiz ücreti gibi masrafları bulunan bu konut kredisini kullanan kişiye de Hayat Sigortası yapılmaktadır. Gayrimenkul ve DASK sigortaları da zorunlu olarak yapılmaktadır.

Konut kredisi alırken faiz oranlarının yanı sıra yapılacak masraflara da bakarak karar vermek ve bütçenize en uygun ayrıca sizin için en doğru olanı seçmek yararınıza olacaktır.

Sağlık Sorunları yaşıyorsanız eğer Sağlık Giderlerim İçin Kredi Çekebilir Miyim? Başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.