Konut Kredisi Faizleri Düşecek mi?

0

Öncelikle konut kredisi nedir ve ne işe yarar bundan bahsedelim. Konut kredisi ev sahibi olmak isteyenler ya da evini yenilemek isteyenlere verilen morgıç  kredisi benzeri bir kredi çeşididir. Özellikle kiracılara pek çok avantaj sağlayan bu kredi ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdü. Kira öder gibi ev sahibi olmak artık çok kolay. Özellikle de ev kiralarının oldukça yükseldiği şu günlerde konut kredisi çekerek ev sahibi olmak oldukça akıllıcadır.

Konut kredisinde mantık almak istediğiniz evin fiyatının %80’ine kadar kısmında kredi kullanmanızdır. Ev alırken artık nasıl ödeyeceğim diye düşünmek yok. Özellikle son dönemde kamu bankalarından duyurulan haberlere göre ev almak isteyenler artık düşük faiz oranları ile kredi çekme imkanına sahip olacak. Yazı dizimizde konut kredisi hakkında bilinmeyenler ve merak ettiklerinizi derledik. İşte o detaylar…

Konut Kredisi Faizleri Düşecek mi

Konut Kredisi Faiz Oranları

Özellikle kovid-19 sebebiyle hareketliliğini kaybeden sektörlerden biri de konut alım satım sektörüdür. Virüs sonrası hareketlenmesi beklenen konut sektöründe en çok merak edilenlerden biri de konut kredisi faiz oranlarının son durumudur.

Bu bağlamda ev alacak kişilere özel düşük faizli uzun vadeli ve ön ödemesiz konut kredileri oldukça revaçta. Bankalar kurulundan gelen açıklamaya göre virüs sonrası konut kredilerinin faiz oranlarında düşüş bekleniyor. İşte Ziraat bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ın konut kredisi faizleri ile ilgili görüşleri bu şekilde. Şimdi başka ayrıntılara geçelim… Keyifli okumalar.

2020 Konut Kredisi Almak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

 • Başvuru formu
 • Kimlik fotokopisi
 • Nüfus cüzdanı yoksa sürücü belgesi ya da pasaport
 • Kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi
 • Eğitime ilişkin belgeler ve fatura
 • Şubeden istenebilecek diğer belgeler.

Konut Kredisi Avantajları

Özellikle ev sahibi olmak isteyenler için büyük fırsatlar sunan konut kredileri banka müşterilerinin imdadına yetişiyor. Sizler de hayallerinizi ertelemeyin! Konut kredisi çekerek ev sahibi olmak artık çok kolay. Peki konut kredilerine nasıl başvuruda bulunabiliriz?

Başvuru bilgileri ve daha fazlası için yazımızı okumaya devam edin.

Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

0,79 faiz oranlarında başlayan konut kredisi fırsatlarından yararlanmak artık tek tık uzağınızda. İnternet hızında anında kredi mottosu ile yola çıkan bankalar ev sahibi olmayan müşterileri için pek çok avantajı bir araya getirmiştir. Bazı bankaların konut kredisi faiz oranlarından bahsedelim:

 • Türkiye Finans konut kredisi faiz oranı: 0,79, toplam maliyet ise 156,407 lira. Aylık taksit miktarı ise 1,293 lira civarında.
 • Ziraat bankası konut kredisi faiz oranı 0,74, toplam maliyeti 152,636 lira aylık geri ödeme tutarı ise: 1,260 lira civarında
 • Halk bank hesaplı evim konut kredisi: faiz oranı 0,74 toplam maliyet 152,689 aylık geri ödeme tutarı ise: 1,260 lira civarında
 • Yapı kredi konut kredisi: faiz oranı: 0,89’dan başlıyor. Toplam maliyet: 164,564 lira. Aylık geri ödeme tutarı: 1,359 lira civarında.
 • İNG bank konut kredisi: faiz oranı 0,89. Toplam maliyet: 164,802 lira aylık toplam geri ödeme tutarı ise: 1,359 lira civarında
 • Garanti bankası BBVA hayat sigortalı konut kredisi fırsatı: faiz oranı 0,95 toplam maliyet 169,639 lira. Aylık toplam geri ödeme tutarı ise:1,400 Türk lirası civarında.

Sizler de bu avantajlı konut kredisi fırsatlarından yararlanmak ve kira öder gibi ev sahibi olmak için buraya Tıklayınız. Ev sahibi olmak artık çok kolay! Aylık kira masrafınızdan daha az miktarlarda geri ödemesi bulunan bu konut kredileri oldukça avantajlıdır. Sizler de hemen sahip olup en düşük faiz oranları ile ev sahibi olabilrsiniz.

Bu Konuyu Okuyanlar Şunları da Okudu:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.