İŞKUR Evde Ek İş Sağladığı Hizmeti Var Mı?

0

Son dönemlerde hem ülkemizde hem de dünyamızda bulunan kovid-19 virüsü yüzünden karantina altındayız. Bu karantina döneminde ne işlerimize gidebildik ne de acil ihtiyaçlarımız dışında dışarı çıkabildik. Oldukça sıkıntılı bir dönem olan bu süreçte her işimizi evlerimizden halletmek bizler için hayat kurtaran bir uygulamadır. Özellikle de ekonomik olarak zor dönemler atlattık. Bu ekonomik zorluklarla evden çalışarak başa çıkmak oldukça akılcı bir çözümdür. İŞKUR bu konuda imdadımıza yetişir. Peki İŞKUR evlere gerçekten iş veriyor mu? Bu konu hakkında bir bilgi kirliliği bulunduğu gerçektir. Bu konu hakkında bir yazı dizisi hazırlayarak sizleri aydınlatmak istiyoruz.

İŞKUR Evde Ek İş Sağladığı Hizmeti Var Mı

Gerçekten Evlere İş Veriyor Mu?

Bilindiği üzere İŞKUR devlet tarafından kontrol edilen bir kurumdur. Bu kurum üzerinden iş veren işçi ihtiyacını sağlarken, işsiz olan işçi ‘de kendine iş olanağı bula bilmektedir. Nerede ise vasıflı ve vasıfsız olarak tüm kitleye bu sayfada iş imkanları mevcuttur. Ancak, öyle bir kitle ülkemiz de mevcuttur ki bu kitle bazı nedenlerden ötürü sayfada yer alan işler için müsait değildir. Evet, hepimizin ‘de tahmin ettiği gibi bu kitleyi çocuklu ev hanımları oluşturmaktadır.!

Her ne kadarda ev hanımları için sayfada onların şahsi özelliklerine uygun olacak işler olsa ‘da evlerini terk edemedikleri için bu işlerden istifade edemezler. Buna ‘da aslında bir çözüm bulunmuştur. Bulunan çözüm ile ‘de yol, sigorta ve yiyecek gibi giderlerin önüne geçen iş verenler için bu sistem harika bir alternatif olarak gözükmektedir.

 En hanımları ya da ek işe ihtiyacı olanlar için de oldukça avantaj sağlan bu olanaklar evlere gönderilen işler ile sağlanmaktadır. Peki, Türkiye’nin en büyük iş arama motoru olan İŞKUR evlere iş veriyor mu? Cevap aynı zamanda hem evet hem de hayır.  Hayır cevabı da şunun içindir, kurumun sayfasına girdiğiniz vakit arama motoruna” evlere iş” diye yazdığınız vakit anlamsız birçok iş modeli görürsünüz. Evet, olan kısmı ise aşağıdaki bahsedeceğimiz adım altında gizli bulunur.

Eve İş Almak

İŞKUR üzerinden evinize iş alabilmek için ilk olarak bahsetmiş olduğumuz nedenler ‘den ötürü firmalar ile sizin irtibata geçmeniz gerekir. Daha önce ‘de belirmiş olduğumuz gibi firmalar İŞKUR’un sayfasına SGK pirim ödemesinden ötürü evlere iş verilir ilanı veremez. Bu nedenden ötürü bu firmaları sizin bulup iletişim bilgileri üzerinden sizin irtibata geçmeniz mutlaka gereklidir. Bunu sağlaya bilmeniz için ise ilk olarak sisteme giriş yapmanız gerekir. Sisteme giriş 2 şekilde gerçekleşir.

  • E-devlet şifreniz üzerinden
  • İŞKUR sayfasına üye olarak

Şayet PTT ‘den 2 TL almış olduğunuz bir e-devlet şifreniz var ise bu sayfaya Girdiğiniz vakit” İş Arayanlar” bölümünden giriş dediğiniz zaman karşınıza aşağıdaki görselde gibi açılan sayfaya” e-Devlet Giriş” demeniz yeterli olur. İŞKUR üzerinden evlerinize iş almak işte bu kadar kolay basit ve aslında faydalı bir iştir.

Bu Konuyu Okuyanlar Şunlarıda Okudular:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.