Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

0

İnternetin yaygın hale gelmesiyle beraber bankalardan kredi kartı müracaatları da son derece basit bir biçimde gerçekleşmektedir. Kredi kartına erişim bu denli basit olmasından çoğu kişide internet vasıtasıyla bankaların mobil bankacılıkları üzerinden müracaatta bulunabilmektedir.

Ancak her müracaat prosedürlerine olumlu cevapta gelmemektedir. Kredi kartı müracaat değerlendirmesi olumsuz sonuçlanan kişilerde bankaların kredi kartı şartlarını araştırmaya başlıyorlar.

Ev hanımlarına, hitap eden kampanyalar ile belirli şartlar doğrultusunda bankalar belirli aralıklarla kredi kartı kampanyaları düzenlemektedir.  Bu yazımızda sizler için ev hanımlarına kredi kartı veren bankalara ve bu bankaların şartlarına yer verdik. Ev hanımlarına kart için başvurabileceği bankalara  yazımızın devamında erişebilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Her bankanın sunduğu kredi kartı kampanyaları farklı olduğu gibi kredi kartı müracaat şartları da farklı olmaktadır. İş hayatında faaliyet gösteren kişilerin kredi kartlarına erişimi ile ev hanımlarının kredi kartı müracaatları aynı biçimde olamamaktadır.

Bankalar kredi kartı müracaatı sırasında kişilerin gelir bilgisine ve kredi sicil notuna bakmaktadır. Bu nedenle hiç çalışmamış bir ev hanımına göre uzun süredir çalışan kişilere daha devlet destekli basit kredi kartı imkânı tanınmaktadır. Kredi puanının ve gelir belgesinin etkin olduğu müracaat süreçlerinde bazı bankalarda gelir belgesi isteğinde bulunmamaktadır. Kredi kartı kullanmayan bir kişinin işe başlamasıyla beraber, iş yerinin anlaşmalı olduğu bankadan şahsa hesap kartı açılmaktadır. Açılan hesap kartı hangi bankadan ise kişi ilk kredi kartına bu yolla basit yoldan sahip olabilmektedir.

Herhangi bir iş geçmişi bulunmayan kadınların kredi sicil notuna bakıldığında “0” puan ile karşılaşılmaktadır. Bunun sebebi ise ev hanımlarının bankalar ile herhangi bir ilişiğinin bulunmamasıdır. Bazı bankalar ev hanımlarına gelir belgesiz kredi vermektedir. Ev hanımlarına kredi veren bankalar ın bazıları şunlardır; Enpara, Yapı Kredi Bankası, CEPTETEB, ING Bank, N Kolay, Akbank, İş Bankası

Kredi kartı kullanmak isteyen ev hanımları için en kolay ve basit çözüm ek kart olmaktadır. Ek kart kullanımı için herhangi bir gelir bildirme veya kredi notu puanı dikkate alınmamaktadır. Ek kart kullanacak kadınlar eşlerinin kullanmış olduğu kartın ek kartını kendi adına çıkarttırarak kullanabilmektedir. Ek kart kullanımında bilindiği gibi ekstre dönemi borcu asıl kart tarafından ödenmektedir. Günümüzde çoğu ev hanımı da ek kart kullanmaktadır.

Çalışmayan ev hanımlarına belirtmeliyiz ki, kart müracaatı yaparken her bankanın kartlarına sıklıkla müracaat yapmaması gerekir. Aksi halde çok fazla bir biçimde kredi kartı için müracaatta bulunmak kişinin puanını olumsuz etkilemektedir. Ancak bu konu ile ilgili da bankalar net bir açıklama da bulunmamaktadır. Bankaların araştırılması iyi yapılmalı ve şahsa makul kredi kartı seçilip müracaat tamamlanması gerekir.

Çalışmayan Kadınlara Kredi Veren Bankalar Listesi

Günümüzde birçok banka çeşitli kampanyalar ile belirli dönemlerde her yaştan, çalışan çalışmayan müşterilerine kredi kartı imkânı sunmaktadır. Daha daha önceden hiç çalışmamış veya çalıştığı halde sigortası bulunmayan kişiler kart kullanmak için gelir belgesiz kredi kartı veren bankalara başvuru etmektedir. Genellikle kişini notu, geçmiş dönem ödemeleri ve aylık gelirine bakılmaktadır. Ancak bazen bankalar gelir belgesiz kredi kartı verebilmektedir. Ev hanımlara kredi kartı veren bankalar aşağıda listelenmiştir:

Garanti Bonus Kart

Axess karttan sonra ülkemizde en fazla kullanılan kredi kartları arasında bulunan bonus özellikli kredi kartına sahip olmak için Garantinin internet sitesi üzerinden anında müracaat yapılabilmektedir. Temassız özelliği vasıtası ile alışveriş esnasında şifre girmeden ödemeleri temassız olarak yapabilirsiniz. Ayrıca harcamalarda Bonus para kazanabilir ve kazanılan bütün puanlar ile ücretsiz alışveriş yapabilirsiniz. Kredi kartları faiz oranlarında, 1 Nisan 2020 tarihinden sonra yapılan gelen güncellemenin ardından alışveriş faiz oranı %1,25, gecikme faizi ise % 1,55 olarak belirlenmiştir. Garanti Bonus müracaatı için tıklayınız.

Akbank Axess

Geniş kampanyalı ve son derece üstünlüklı kredi kartları arasında bulunan Axess özellikli kredi kartlarına müracaat yaparak Akbank’ın sunmuş olduğu kampanylardan faydalanabilirsiniz. Bayanlar tarafından alışverişin taksitlendirme konusu ile ilgili son derece dikkat çeken axess kart ile chip para kazanılabilir ve bu puanlarla bedava alışveriş yapılabilmektedir. Akbank kredi kartı faiz ve ücretler ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

TEB She Kart

TEB Bankasının sunduğu She Card’ta bayanlara özel üstünlüklü kampanyalar bulunmaktadır. Yurt içinde yapılan 200 TL ve üzerindeki bütün giyim ve kozmetik harcamalarında %5 ektra bonus kazandıran TEB She Kart ile kuaför, cilt bakımı ve sağlık harcamalarında yapacağınız ödemeler faizsiz ve bedava 3 taksit durumunda yapılabilmektedir. İnternet üzerinden TEB She Kart müracaatı için tıklayınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.