Çiftçiye 0 Faizle Kredi Veren Bankalar

0

Ziraat bankasının her skalada müşterileri olduğu gibi ziraat alanında da oldukça fazla müşteri kitlesine sahiptir. Ziraat bankası 2020 yılında da ziraat alanında çalışan müşterilerine oldukça avantajlı kredi imkanları sunmaktadır. Denizbank gibi çiftçi kredisi veren bankalar bulunsa da en uygun faiz oranı ile çiftçi kredisi veren banka ziraat bankasıdır.

Ziraat bankası çiftçi kredilerinden birine başvuru yapmak için sizlere en yakın şubelere gitmeniz en sağlıklısı olacaktır. Şimdi yazımızın detaylarına geçelim ve aklınızdaki soruları cevaplayalım.

Çiftçiye 0 Faizle Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi

2020 yılında ziraat bankası tüm müşterilerine başlattığı çeşitli krediler ile destek olmakta. Bu bağlamda çiftçilerimiz de unutulmamaktadır. Ziraat bankası çiftçilerimize kredi verirken oldukça düşük faiz oranları sağlamaktadır. Ve vadeleri de çiftçilerin hasat dönemi dikkate alınarak hazırlanmıştır. Ziraat bankasının çiftçilere verdiği kredileri şu şekilde sıralayalım öncelikle.

 • Genç çiftçi akademisi
 • Hayvancılık ve su ürünleri kredisi
 • Tarımsal mekanizasyon kredisi

Ayrıca ziraat bankası tarafından çiftçilerimize devlet destekli olarak tarım sigortası da yapılmaktadır. Ziraat bankasının çiftçilere yönelik olarak verdiği kredilerin ortak özellikleri vardır. Bu krediler hasat ödemelidir. Faiz oranları %5-%6 oranındadır. Kredilerinin geri ödemeleri 2 yıl sonra başlar.

 Ancak yine de ödeme durumu çiftçilerin vaziyetine göre değişiklik gösterecektir. Örneğin çiftçi kredisi çeken çiftçiler yıl sonunda kar ederse cirosunda artış meydana gelirse aldığı çiftçi kredisini 2 yıl geri ödemesiz olarak kullanamaz. Ve taksitlerini devamlı olarak ödemek zorundadır. Fakat mali durumu iyi değilse tercihine bağlı olarak kredisini 2 yıla kadar geri ödemesiz olarak kullanabilir. Şimdi ziraat bankasının yukarıda saydığımız diğer çiftçi kredilerini biraz daha açıklayalım.

Genç Çiftçi Akademisi

Genç çiftçilere ziraat bankası tarafından verilen krediler oldukça faydalıdır. Genç çiftçiler bu kredi sayesinde tarımsal faaliyetlerde bulunmaktadır. Başlatılmış olan bu kredi kampanyası ile genç çiftçilerin tarıma olan ilgileri arttırılmış tarım alanında gelişme göstermeleri kolaylaştırılmıştır. Fakat burada bu uygulamanın tam olarak bir kredi kampanyası değil bir eğitim programı olduğunu söylemekte fayda vardır.

Bu akademinin en önemli amacı genç nesillerden tarımsal üretim yapacak bilinçli bireyler yetiştirmektir. Bu akademide eğitim görmek isteyen gençlerin belirli şartlara uygun olması gerekmektedir. İşte bu şartları sıralayalım:

 • Türkiye’de ikamet etmek
 • T.C. vatandaşı olmak
 • 18 yaşından büyük 30 yaşından küçük olmak
 • Kredi alma şartlarında herhangi bir pürüz olmaması
 • Erkek adaylarının askerliğini yapmış olması
 • En azından lise mezunu olmak
 • Medeni haklardan yasaklı olmamak
 • Tarımsal faaliyetlerden umudunu kesmemek

Bu krediye başvurmak için buraya Tıklayınız.

Tarımsal Mekanizasyon Kredileri

Ziraat bankasının genç tarımcılara verdiği diğer bir kredi de tarımsal mekanizasyon kredisidir. Tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösterecek olan genç girişimcilerin tarım aletleri alması için yaratılmış bu kredinin faiz oranları oldukça uygundur. Traktör, hasat malzemeleri, çayır biçme, balya yapma, silaj makinesi, yem karma makinesi, patoz, yemlik, suluk, balık bulma cihazları ve benzeri ekipmanlar alınabilmektedir.

Özellikleri: bu kredi ile ilgili yılda bakanlar kurulundan yapılacak açıklamaya göre kullandırılmaktadır. Bu krediyi aylık 3, 6 ya da 12 aylık ödeme dönemleri ile kullanabilirsiniz. Başvurmak için buraya Tıklayınız.

Küçük Ekipman Kredisi

Bu kredide alınacak olan ekipmanın bedelinin tamamı ödenmektedir. Kredi tutarı 25.000 liradır. Çiftçiler hasat dönemlerine göre vade belirleyebilirler. Bu kredi de bankalar kurulu kararlı ile kullanılmaktadır. Sizler de ekipmanlarınızı bu bankalar kurulu destekli kredi çeşidi ile ziraat bankasından alabilirsiniz. Başvurmak detayları öğrenmek ve hemen sahip olmak için buraya Tıklayınız

Bu Konuyu Okuyanlar Şunları da Okudu:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.